
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Width | 4.4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1.2 mm |
| Thickness | 1 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Output Voltage | 19 V |
| Operating Supply Voltage | 14 V |
| Max Power Dissipation | 645 mW |
| Max Supply Voltage | 17.5 V |
| Min Supply Voltage | 7.5 V |
| Power Dissipation | 645 mW |
| Quiescent Current | 1.6 mA |
| Topology | Flyback |
| Number of Outputs | 1 |
| Dimming | Triac |
| Nominal Supply Current | 10 mA |
| Schedule B | 8542390000 |
| Applications | Lighting |
| Internal Switch | No |
| Max Output Voltage | 19 V |
| Packaging | Reel |
| Type | AC DC Offline Switcher |
| RoHS | Compliant |
Stock: 9
Distributors
pcbx
Unit Price$1.82122
Ext.Price$1.82122
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.82122 | $1.82122 |
| 10 | $1.52736 | $15.27360 |
| 25 | $1.39679 | $34.91975 |
| 50 | $1.27738 | $63.86900 |
| 100 | $1.16817 | $116.81700 |
| 300 | $1.12447 | $337.34100 |
| 500 | $1.08242 | $541.21000 |
| 1000 | $1.04411 | $1044.11000 |
